Obsah

Přístup, který je hoden následování

Typ: ostatní
Přístup, který je hoden následování 1Minulý týden navštívila městys Všeruby skupina zaměstnanců firmy SAP Ariba.

SAP Ariba je nadnárodní softwarová společnost, která do Prahy umístila jednu ze svých poboček. SAP Ariba vyvíjí a prodává software, který firmám pomáhá snižovat náklady a efektivně spravovat dodavatelský řetězec, zajišťovat strategické zdroje a nákup. „Náplní práce našeho týmu je pomáhat s registrací jednotlivým dodavatelům našich zákazníků“, vysvětluje Kristýna Navio.

„Jako každý rok jsme se rozhodli vyjet mimo Prahu na víkendový workshop spojený s teambuildingem. Jako cíl jsme si zvolili Hyršov. Kvůli krásné krajině a atmosféře, která ve zdejším kraji panuje“, popisuje Veronika Laznová. „A podobně jako v uplynulých letech jsme se rozhodli nabídnout pomoc s úklidem obce, nebo zkrátka pomoc s tím co bude třeba. Odměnou nám byl společně strávený čas, dobrý pocit a spousta milých lidí, které jsme poznali“, doplnila Veronika Laznová.

Rád bych ještě jednou poděkoval partě těchto nadšenců za jejich pomoc při úklidu obce Hyršov a méně přístupných míst v okolí obce. Během krátké návštěvy u nás dokázali shromáždit a přiblížit více než 1 t odpadu a podél zdejších cest dále očistit a znovu natřít 2 ks božích muk. Musím přiznat, že jsem byl velice mile překvapen přístupem a aktivitou, s jakou se tato skupina mladých lidí rozličných národností vrhla do zadané práce. Z počátku jsem se necítil příliš komfortně. Nepřišlo mi to totiž správné. Tato činnost by měla být plně v režii obce a místních občanů, kterým by nemělo být lhostejné prostředí, ve kterém žijí. V letošním roce se ale bohužel naše obec potýká s nedostatkem pracovních sil v podobě sezónních pracovníků, které získáváme od ÚP. Oproti předešlým rokům disponujeme ani ne s polovičním počtem zaměstnanců. Neváhal jsem tedy příliš dlouho a předloženou nabídku ke zkrášlení naší obce jsem s nadšením přijal. Jsou okamžiky, kdy vyhlížíte to pomyslné světlo na konci tunelu. Já jsem to světlo zahlédl. Pořád jsou ještě mezi námi lidé, kteří jsou připraveni poskytnout pomoc a mají této zemi a společnosti co nabídnout.

Ještě jednou děkuji!

Z leva. Natalii Adamové (Slovakia), Irině Kusnirové (Moldavia), Mikulaji Buszmanovi (Poland), Hubertu Glinskimu (Poland), Julienu Margielewiczovi (France), Antoniu Maragnovi (Italy), Janě Keherové (Slovakia), Victoru Rodriguez Morenovi (Spain), Tatianě Abbracciaventové (Russia), Veronice Laznové (Czech Republic), Kristýně Navio (Czech Republic), Elizabetě Kotlyarové (Russia), Faicalu Bachiriovi (Germany/Algeria), Wouteru Koolmeesovi (Netherlands)

 

Václav Bernard – starosta

Zde se můžete podívat na další fotografie.


Vytvořeno: 10. 9. 2018
Poslední aktualizace: 10. 9. 2018 09:01
Autor: Václav Bernard